Project Description

کلینیک دندان پزشکی

در بخش بیماریهای دهان و فک و صورت معاینه اولیه انجام شده، قسمتهای مربوط به درخواست رادیوگرافی، آزمایشات و مشاوره های لازم تکمیل و شما جهت دریافت خدمات درمانی و مشاوره ای با راهنمایی پرسنل بخش بیماری ها به بخش های مربوطه ارجاع خواهید شد که امکان تغییر آن وجود دارد.

 • پزشک بخش بیماریهای دهان و فک و صورت بر مبنای اطلاعات کسب شده از رادیوگرافی ها، آزمایشات و مشاوره ها طرح درمان اولیه شما را تعیین می کند.
 • پس از تعیین طرح درمان، شما به ترتیب به بخش های مشخص شده مراجعه می کنید و نوع خدمت مورد نیاز بیمار در پرونده الکترونیک شما  ثبت می گردد و بر اساس نوع خدمت مورد نیاز تعرفه را به صندوق مرکزی یا کارت خوان بخش مربوطه پرداخت خواهید کرد و پس از آن درمان مورد نظر انجام خواهد شد.
 • در مواردی که نیاز به پرداخت هزینه های لابراتواری باشد (بخش های پروتز، ارتودنسی، ایمپلنت) هزینه بر مبنای تعرفه اعلام شده از طرف لابراتوار مشخص شده و مستقیما به لابراتوار پرداخت می گردد.
 • در صورتی که در طی مراحل فوق نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، پرسنل راهنمای بیمار شما را راهنمایی خواهند کرد.

رادیولوژی دهان، فک و صورت

خدمات ارائه شده در بخش رادیولوژی دهان و فک و صورت:

  رادیوگرافی داخل دهانی

 • پری اپیکال
 • بایت وینگ
 • اکلوزال
 • خارج دهانی
 • پانورامیک
 • لترال سفالومتری
 • سفالومتری
 • سایر رادیوگرافی های جمجمه

 

جراحی دهان، فک و صورت

خدمات ارائه شده در بخش جراحی دهان و فک و صورت:

ارائه خدمات جراحی دهان، فک و صورت کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی شامل تشخیص و درمان‌های جراحی، غیر جراحی و جانبی بیماری‌ها، ضایعات، صدمات، ناهنجاری‌ها و نواقص استتیک و فانکشنال مادرزادی و اکتسابی نسج نرم و سخت ناحیه دهان و فک و صورت می‌باشد.

دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان مجمو عه ای از انتخابهای درمانی را به منظور مراقبت از دندانها، لثه و دهان کودک شما به شما پیشنهاد می کند. زمانی که پزشک کودک شما پیشنهاد می کند که کودکتان یک معاینه دندانپزشکی داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که متخصص دندانپزشکی کودکان بهترین مراقبت ممکن را ارائه می دهد.

خدمات ارائه شده در بخش دندانپزشکی کودکان:

    معاینه

    تشخیص و پرتونگاری

    کنترل رفتار کودکان

    درمان ریشه دندانهای شیری و دائمی جوان

    روکشهای استنلس استیل و پلی کربنات

    تراماتولوژی پوسیدگی و پیشگیری

    جراحی در کودکان

    بیماریهای پریودنتال

    دندانپزشکی جامعه نگر، دندانپزشکی بیمارستانی و کودکان استثنایی میباشد

    معاینه سلامت دهان نوزادان، ارزیابی ریسک در مادر و کودک

    مراقبت دندانپزشکی پیشگیری شامل تجویز فلوراید و توصیه هایی در رابطه با تغذیه و رژیم غذایی

    مشاوره در زمینه عادات دهانی  (مثل استفاده از پستانک و مکیدن انگشت)

    ارزیابی و درمان زود هنگام برای صاف و ردیف کردن دندانها

    ترمیم پوسیدگی های دندانی

    درمان بیماریهای لثه در کودکان

    مراقبت در صدمات وارده به دندانها (مثل دندانهای شکسته، جابجا شده، یا خارج شده

    ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی عمومی

بیماری های لثه (پریودانتیکس)

خدمات ارائه شده در بخش پریودانتیکس:

بخش پریودنتولوژی به امر تشخیص و درمان بیماریهای لثه میپردازد:

 1. جراحی لثه (فلپ لثه)
 2. پیوند لثه
 3. جراحی زیبایی لثه
 4. افزایش طول تاج دندان
 5. جرم گیری دندان
 6. کوره تاژ لثه

خدمات ارائه شده در بخش پروتزهای دندانی

بخش  پروتزهای دندانی از دو بخش ثابت و متحرک تشکیل شده است در بخش پروتزهای ثابت بازسازی دندانهای معالجه ریشه شده توسط پست-کور و کراون و ساخت بریج و در بخش تخصصی دستیاران علاوه بر موارد مذکور، در زمینه دندانپزشکی زیبایی، رستوریشن‌های فاقد فلز از نوع پرسلن، کامپوزیت‌های تقویت شده با الیاف؛ مریلند بریج؛ لامینیت؛ اینله و آنله‌های فلزی و غیر فلزی، درمان بیماران مبتلا به مشکلات مفصل گیجگاهی فکی و بازسازی کامل دهان صورت می گیرد. در بخش پروتزهای متحرک، درمانهای پروتز کامل و پارسیل و درمان بیمارانی را که دارای ضایعاتی در نواحی داخل دهان وچشم، گوش، بینی میباشند با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین مواد معرفی شده، در کنار روش‌ها و مواد رایج صورت می پذیرد.

خدمات ارائه شده در بخش بیماری های دهان، فک و صورت:

بیماران از بدو ورود براساس شکایت اصلی به سه گروه تقسیم می شود:

 1. بیمارانی که از درد، شکستگی فک و یا پارگی بافت و غیره شاکی هستند
 2. بیماران دارای ضایعات دهان و یا شکایات دهانی هستند
 3. افرادی که برای چک آپ ماهیانه مراجعه می کنند

در معاینه علاوه بر پرسشهای مربوطه، معاینات کامل داخل دهانی ازجمله معاینه غده بزاقی،معاینه تیروئید، مفصل گیجگاهی فکی، سیستم لنفاوی سرو گردن اعصاب دوازده گانه ، انجام میگیرد.  و همچنین در صورت لزوم آزمایش ، عکس برداری و سی تی اسکن برای بیمار تجویز می گردد هر بیمار متناسب با نوع نیاز درمانی به یک یا چند بخش، جهت مداوا معرفی میشود. صرف نظر از امور تشخیصی ، که درمان آن الزاماً به سایر بخشها مربوط میشود، چنانچه درمواردی ضایعات و مشکلات دهانی خاص در دهان بیمار مشاهده گردد، در این گروه مورد بررسی و مداوا قرار میگیرد. خدمات ارائه شده در بخش بیماری های دهان، فک و صورت عبارت است از:

 1. معاینه و ویزیت کامل دندانپزشکی
 2. معاینه و ویزیت کامل سر و گردن
 3. تشخیص و درمان ضایعات دهان شامل ضایعات زخمی، سفید و قرمز
 4. بیوپسی از ضایعات دهانی تحت شرایط دندانپزشکی
 5. تشخیص و درمان دردهای فک، صورت، سر و گردن
 6. تشخیص کیست ها و تومورهای دهان، فک، صورت، سر و گردن

خدمات ارائه شده در بخش ایمپلنتهای دندانی:

اگر بیمار یک یا چند دندان و یا به طور کامل بدون دندان باشد بمنظور جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌تواند از ایمپلنت‌های دندانی استفاده نماید. ایمپلنت دندانی پایه کوچکی از جنس فلز تیتانیوم یا آلیاژهای تیتانیوم می‌باشد. این فلز به وسیله استخوان‌ها براحتی پذیرفته می‌شود و با آن اتصال می یابد. ایمپلنت دندانی که جایگزین ریشه دندان می‌گردد دارای شیارهای ظریفی بر روی سطوحش می‌باشد که در استخوان فک پیچ می‌گردد ایمپلنت در داخل حفره‌ای که توسط دریل ایجاد شده است قرار می‌گیرد. این امر یک پایداری اولیه را بوجود خواهد آورد سپس حداکثر 6 ماه استخوان حول این پایه رشد کرده و آن را محکم در برگیرد. سپس دندانهای مصنوعی ساخته شده و به قسمت رابط پایه متصل می‌شوند. چون چندین بار امتحان دندانهای مصنوعی جهت تنظیم دقیق وضعیت آنها لازم است، این مرحله ممکن است یک یا دو ماه بطول بیانجامد. دندانپزشک دستورات لازم جهت نحوه رعایت بهداشت دهان و نوع رژیم غذایی را به شما خواهد داد.

 پوسیدگیهای دندانی اگر درمان نشوند، بعد از تخریب مینا و عاج به عصب رسیده و باعث التهاب و ناراحتی آن می گردند. علاوه بر پوسیدگی، عوامل دیگری چون سابقه ضربه ناگهانی به دندان، پرکردگی های عمیق، شکستگی و ترک دندان، تحلیل و سایش شدید دندانها و بیماریهای پیشرفته لثه در ایجاد آماس و بیماری عصب نقش دارند.

علائم بیماری پالپ چیست؟

     برخی از علائم پالپ آماسی شامل درد ادامه داربه هنگام نوشیدن مایعات سرد و یا گرم، درد خود بخودی، درد هنگام جویدن و یا حتی موقع دراز کشیدن می باشد. گاهی نیز با توجه به سیر بیماری پالپ، ممکن است بیمار درد نداشته باشد. علائم ظاهری پالپ بیمار ممکن است وجود پوسیدگی عمیق و یا وجود ضایعه در انتهای ریشه، تورم و یا تخلیه چرک از دندان و یا انتهای آن باشد.

عوارض عدم درمان چیست؟

 1. آبسه
 2. درد
 3. عفونت شدید
 4. نهایتاً از دست دادن دندان خواهد بود

خدمات ارائه شده در بخش اندودنتیکس:

کلیه خدمات مربوط به درمان ریشه (اندودانتیکس) شامل:

 1. درمان اولیه
 2. درمان ریشه کلیه دندان ها
 3.  درمان مجدد
 4. درمان دندانهای ضربه خورده
 5. درمان پالپ زنده
 6. درمان دندان ها با ریشه کاملاً تحلیل نیافته

خدمات ارائه شده در ارتودانتیکس

گروه ارتودنسی کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی، خدمات ارتودنسی ویژه کودکان و بزرگسالان ارائه می دهد.

بررسی وضعیت ناهنجاریهای دندانی و فکی با استفاده از روشهای درمانی ثابت و متحرک در کلینیک ویژه دندانپزشکی صورت کمی پذیرد.

 

خدمات ارائه شده در بخش دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی:

در این بخش ترمیم یا پرکردن دندانها با استفاده از انواع مواد و روشهای ترمیم دندان انجام می شود. حفظ زیبایی ظاهر در عین دوام و استحکام ترمیم هدف اصلی این بخش است.

در این بخش گستره ای از خدمات ارائه شده در سایر بخشها که در حوزه کار دندانپزشکی عمومی قرار می گیرد با تعرفه پایین تر ارائه می شود.